چندرسانه

ساخت فیلم امام علی(ع)

ساخت فیلم امام علی(ع)

ساخت فیلم امام علی(ع)

ساخت فیلم امام علی(ع)

ساخت فیلم امام علی(ع)

عباس یوسفی که این روزها تریلر فیلم خود با محوریت امام علی (ع) را منتشر کرده است به تشریح جزئیاتی درباره این پروژه سینمایی تاریخ اسلام پرداخت.

طی روزهای اخیر دوستداران فیلم و سینما شاهد دست به دست گشتن ویدئویی در شبکه‌های مجازی بودند که تریلری از فیلمی به زبان عربی است و اعلام شد فیلمسازی کویتی به نام «عباس یوسفی» درباره زندگی امام علی (ع) ساخته است.

با تلاش و جست‌وجو در شبکه‌های اجتماعی موفق شدیم با این کارگردان ارتباط برقرار کنیم و از او درباره فیلمی سوال کنیم که «نبأ السما» یا «The Tale of The Heavens» (قصه آسمان) نام گرفته است.

عباس یوسفی از والدینی ایرانی در سال ۱۹۸۶ در دمشق به دنیا آمد و در کویت و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس زندگی کرد. او به عنوان کارگردان مستقل و تهیه‌کننده با برخی شبکه‌های تلویزیونی کویت ازجمله شبکه «الرأی» و «الوطن» در تولید سریال‌های تلویزیونی، موزیک‌ویدئو و فیلم‌های تبلیغاتی همکاری کرد. سریال «بعدالنهایه» یکی از سریال‌های داستانی یوسفی است که از تلویزیون کویت روی آنتن رفت.

ساخت فیلم امام علی(ع)

کارگردان «نبأ السما» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی پانا درباره این پروژه می‌گوید: نبأ السما یک فیلم سینمایی خواهد بود که به زندگی امام علی(ع) از ولادت تا شهادت می‌پردازد و داستان‌های مهمی از زندگی حضرت را روایت می‌کند.

وی می‌افزاید: البته هر روز از زندگی امیرالمومنین (ع) یک داستان است ولی در این فیلم سعی می‌کنیم مهم‌ترین حوادث حیات ایشان را به تصویر بکشیم.

از او می‌پرسم «کار در چه مرحله‌ای قرار دارد؟» می‌گوید: فعلا تریلر فیلم برای معرفی پروژه ساخته شده است که در شهرک سینمایی نور تابان (پیامبر اعظم) که آقای مجید مجیدی برای تولید فیلم «محمد رسول‌الله» ساخته‌اند، فیلمبرداری شده است. فعلا به دنبال جذب اسپانسر از سراسر دنیا هستیم تا تامین مالی پروژه انجام شود. در صورت تامین مالی ساخت فیلم کلید خواهد خورد.

ساخت فیلم امام علی(ع)

فیلم به زبان عربی یا انگلیسی تولید می‌شود

یوسفی درباره لوکیشن‌های احتمالی فیلم گفت: علاوه بر این شهرک سینمایی لوکیشن‌های دیگری هم خواهیم داشت که ان‌شاءالله بعد مشخص خواهد شد.

وی درباره زبان و عوامل فیلم «نبأ السما» اظهار کرد: فیلم به زبان عربی یا انگلیسی تولید می‌شود. با توجه به اینکه زبان انگلیسی یک زبان جهانی است امیدوارم بتوانیم فیلم را به انگلیسی بسازیم. درباره عوامل فیلم هم باید بگویم یک فهرست احتمالی از بازیگران عرب و خارجی در دست داریم که بعد از تامین مالی پروژه و تولید فیلمنامه درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

این کارگردان ایرانی – کویتی در پاسخ این سوال که «فیلمنامه را چه کسی خواهد نوشت؟» گفت: گروهی نویسندگان برای این کار در نظر گرفته شدند که مشغول تحقیق و جمع‌آوری اسناد و روایات تاریخی هستند.

 

وی تاکید می‌کند چهره امام در این فیلم نشان داده نخواهد شد.

 


بیشتر بخوانید:پیاده روی اربعین…


ساخت فیلم امام علی(ع) ساخت فیلم امام علی(ع) ساخت فیلم امام علی(ع) ساخت فیلم امام علی(ع) ساخت فیلم امام علی(ع) ساخت فیلم امام علی(ع) ساخت فیلم امام علی(ع) ساخت فیلم امام علی(ع)

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + شانزده =

عناوین محبوب

بالا