تکنولوژی

اختراع بطری های با قابلیت خود پاک کنندگی هوشمند

اختراع بطری های با قابلیت خود پاک کنندگی هوشمند پاک کنندگی بطری به روش آسان

اختراع بطری های با قابلیت خود پاک کنندگی هوشمند

پاک کنندگی بطری به روش آسان

خود پاک کنندگی یکی از رویاهای مدرن ما بود زیرا شستن داخل بطری ها فرآیندی سخت و دشوار است و افراد همیشه به دنبال روش هایی برای شستن داخل آنها بوده اند. اما به تازگی بطری های “کریزی کپ” طوری طراحی شده اند که درب آنها با انتشار امواج فرابنفش شروع به از بین آلودگی ها و باکتری ها می کند یعنی با استفاده از این بطری ها می توان عملیات تصفیه سازی آب را نیز انجام دهد.

اختراع بطری های با قابلیت خود پاک کنندگی هوشمند

به گزارش اخبار فناوری تک نیوز به نقل از Kickstarter این بطری توسط شرکت “مایکرولیس”(Microlyscs) واقع در میامی آمریکا در سه اندازه مختلف با قابلیت خود پاک کنندگی ساخته شده است. زمانی که کاربران بخواهند بطری را پاکسازی کنند باید دوبار در بطری را لمس کنند. اما در مواردی که بطری از آب های غیر مطمئن مانند آب دریاچه ها یا آب رودخانه ها پر شده است می توان با ۵ بار لمس درب بطری، به آن بفهمانیم تا امواج فرابنفش به مدت بیشتری تابانده شود.

اختراع بطری های با قابلیت خود پاک کنندگی هوشمند

قرار گرفتن در معرض اشعه UVC می تواند تا ۹۹٫۹۹۹۹ درصد از هر باکتری، ویروس یا جلبک موجود در آب را از بین ببرد. علاوه بر این، نور ماوراءبنفش در طول روز به طور خودکار هر دو ساعت یک بار به مدت ۲۰ ثانیه به داخل بطری می‌تابد. بر مبنای گفته های شرکت “مایکرولیس”(Microlyscs) با یکبار شارژ این بطری می توان از آن برای پاک سازی ۴۵ لیتر آب شیر و ۱۸ لیتر آب رودخانه استفاده کرد.

همچنین رنگ درب بطری های با قابلیت خود پاک کنندگی، نشان دهنده ی میزان شارژ باتری آن است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − هفت =

عناوین محبوب

بالا